Hľadáte niečo konkrétne?

Skúste zadať kľúčové slovo/-á.

Avris
  /     /  Protikorupčný systém   /  Môže existovať stavebný úrad bez korupcie?

Môže existovať stavebný úrad bez korupcie?

Takmer 52% obyvateľov Slovenska si myslí, že najväčšia korupcia je v miestnej samospráve. Jednou z najrizikovejších oblastí je práve stavebný úrad. (zdroj: Prieskum Focus pre Transparency International Slovensko, 2012)

 

Vo februári 2020 vykonala NAKA protikorupčnú akciu s názvom „STAVBÁR“, pri ktorej bolo zadržaných 5 ľudí s  podozrením na korupčnú trestnú činnosť na stavebnom úrade v meste Veľký Meder v okrese Dunajská Streda.

Ľudia chcú vidieť výsledky a náš protikorupčný stavebný softvér je to čo im ich môže priniesť.

 

Ako Vám pomôže náš stavebný softvér ?

Stavebný softvér je navrhnutý a vytvorený, tak aby bol jednoduchý, prehľadný a vhodný pre každú obec na Slovensku. Softvér Vám pomôže s evidenciou všetkých stavebných konaní a zároveň tak dokážete znížiť riziko vzniku korupcie na Vašom stavebnom úrade.

Softvér Vám zabezpečí transparentnosť všetkých údajov o stavebných konaniach s ktorou prichádza ako hlavná výhoda aj eliminácia rizika uprednostnenia klientov.

Každé jedno podanie softvér automatický pridelí jednotlivým pracovníkom. V softvéri nie je možné meniť poradie ani stav mimo štandardného postupu. Uprednostňovanie klientov na úrade s implementovaným našim stavebným softvérom nemá žiadnu šancu. Každý úkon je objektívny a nestranný.

Stavebný softvér zachováva históriu a vedie evidenciu všetkých vykonaných zmien a úkonov vo všetkých stavebných konaniach.

Navyše s našim stavebným softvérom už nevznikne žiadny časový sklz, a tak sa zvýši efektívnosť a zníži chybovosť. Pripomienky na blížiace sa lehoty dokážu „uľahčiť“ život každému pracovníkovi stavebného úradu.

 

Jednou z ďalších výhod nášho stavebného softvéru je aj zastupiteľnosť. V prípade výpadku jednotlivého pracovníka z rôznych dôvodov dokáže na jeho prácu nadviazať každý pracovník z dôvodu prehľadnosti, ľahkej dohľadateľnosti údajov a platieb nášho softvéru a tak môžeme verejne vyhlásiť, že v softvéri funguje jednoduchá zastupiteľnosť.

Prehľadnosť, rýchla a ľahká dohľadateľnosť nám umožňuje overiť si celý stav vybavenia žiadosti (stav žiadosti, časový rámec plnenia žiadosti)

Našou jasnou motiváciou na vytvorenie stavebného softvéru bolo zvýšenie spokojnosti občanov a iných zainteresovaných strán a zníženie korupčných rizík v miestnej samospráve.

Ďalšie detaily a podrobnosti o stavebnom softvére sú k dispozícií tu.

V prípade otázok k softvéru pre stavebné úrady nás kontaktujte na avris@avris.sk.

 

Autor: Ing. Patrik Martinec, Junior Consultant

PRIDAŤ KOMENTÁR

Prihláste sa k odberu nášho Newslettra.

  Registrácia

  Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov

  Odoslaním údajov súhlasím s ich spracúvaním na účely registrácie. Súhlas je dobrovoľný a môžem ho kedykoľvek odvolať.

  Resetovať heslo

  Radi Vám pomôžeme

   Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov