Hľadáte niečo konkrétne?

Skúste zadať kľúčové slovo/-á.

Referencie Prípadové štúdie Avris

  /    /  Spoločenská zodpovednosť v spoločnosti CERVA Slovensko s.r.o.
Prípadová štúdia

Spoločenská zodpovednosť v spoločnosti CERVA Slovensko s.r.o.

(služba: SA8000 - implementácia)

Spoločnosť CERVA Slovensko s.r.o. je veľkoobchodný dodávateľ ochranných odevov a pracovných prostriedkov a patrí do skupiny CERVA GROUP a.s. Jeneč pri Prahe. Spoločnosť je na trhu viac ako 20 rokov, do jej veľkej rodiny dnes patrí 12 pobočiek, 502 zamestnancov, spokojní zákazníci v 63 krajinách a široká distribučná sieť. Priamo v centrále CERVA Group sa vyvíjajú ochranné pomôcky na mieru pre každú profesiu a momentálne má vo svojej ponuke 365 nových ochranných prostriedkov. Všetky výrobky spĺňajú nielen medzinárodné bezpečnostné predpisy, alebo sú dizajnovo veľmi príťažlivé, keďže na vývoji odevov sa podieľajú aj dizajnéri. Aj vzhľadom na zameranie je spoločenská zodpovednosť v tejto firme významná téma.

spoločenská zodpovednosť

Už samotný sortiment a predmet podnikania je viac ako spoločensky prospešný, ale aj prínosný pre bezpečnosť práce a komfort všetkých zákazníkov. CERVA trvale pracuje na zlepšení osvety ako správne používať ochranné pracovné prostriedky pre maximálnu bezpečnosť spotrebiteľov a prispievať k zvyšovaniu ochrany toho najdôležitejšieho – ľudského zdravia.

Spoločenská zodpovednosť sa odráža aj v samotnom motte spoločnosti CERVA :

„Zdravie a bezpečnosť sú pre nás tak dôležité, že nemôžu byť vyjadrené ani nahradené žiadnymi peniazmi. Ponúkame široký sortiment kvalitných osobných ochranných pracovných prostriedkov, vyrobených špecificky pre účinnú ochranu toho najdôležitejšieho, čo vôbec môžeme mať – ľudského zdravia!“

Spoločnosť CERVA Slovensko sa rozhodla pre implementáciu a certifikáciu CSR („corporate social responsibility“) podľa požiadavky normy SA8000. Inšpirujte sa aj vy nasledovaniahodnými námetmi, ako pochopiť očakávania všetkých zainteresovaných strán a príkladmi, ako ich splniť:

CERVA Expedícia

Motivácia predajcov výrobkov CERVA nie je len zvyšovať obrat a podiel na trhu, ale lákadlom je aj pravidelná súťaž o účasť najlepších predajcov na CERVA expedíciách. Zážitková turistika ako Černobyľ, raftovanie v Slovinsku alebo lyžovačka v Nízkych Tatrách sa tešia veľkej obľube a sú dobrým motivátorom, ale aj spôsobom, ako budovať lojalitu k značke CERVA.

CERVA Shop in Shop

Shop in Shop je projekt, v ktorom CERVA poskytuje maximálnu možnú podporu svojim zákazníkom, ktorí prevádzkujú maloobchodnú predajňu s OOPP. CERVA pochopila potrebu zainteresovanej strany – svojich zákazníkov a ich presadenie sa na trhu.  Preto CERVA pomáha zákazníkom na vlastné náklady nielen s vybavením predajne, ale i marketingovo. Takáto spolupráca je dlhodobá a pomáha spoločnosti CERVA posilniť pozíciu na trhu. Z pohľadu CSR je snaha najmä minimalizovať ekologický dopad marketingových činností, ako napríklad nahradenie státisícov letákov niekoľkými billboardami.

CERVA BOZP Academy

Vlastný program pre vzdelávanie v oblasti OOPP a BOZP. CERVA sa snaží pripravovať školenia pre svojich zákazníkov a bezpečnostných technikov čo najviac orientované na praktické situácie, s ktorými sa stretávajú na pracovisku. Je to ideálny spôsob ako zvyšovať povedomie o BOZP a nepriamo aj bezpečnosť zamestnancov na pracovisku. Zákazníci vidia hlavne prínos v prepojení legislatívnych požiadaviek v oblasti BOZP, potrieb zákazníkov a praktických možností, ako tieto potreby uspokojovať.

Konateľ spoločnosti CERVA Peter Dobiš vníma najväčší prínos zavedených CSR aktivít hlavne vo vzťahu k zamestnancom. Na základe hĺbkovej analýzy ich potrieb pochopili, kde sú slabé miesta a prijaté kroky prispeli k zlepšeniu vzájomných vzťahov. Na druhej strane aj zamestnanci pochopili, že sú rovnocenným partnerom pre vzájomný dialóg. To potvrdzujú aj pravidelné prieskumy spokojnosti zamestnancov a zákazníkov.

V konečnom dôsledku CSR prinieslo spoločnosti CERVA posilnenie pozície lídra na trhu s OOPP.

REFERENCIA:

„So spoločnosťou Avris sa nám spolupracovalo výborne. Ich prístup je profesionálny a čas potrebný na prípravu certifikačného procesu bol naozaj minimálny. Všetky podklady boli vypracované profesionálne a načas. Spoločnosť Avris môžem len odporučiť.“

Peter Dobiš, Executive Director

Červa logo Avris

Prihláste sa k odberu nášho Newslettra.

  Registrácia

  Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov

  Odoslaním údajov súhlasím s ich spracúvaním na účely registrácie. Súhlas je dobrovoľný a môžem ho kedykoľvek odvolať.

  Resetovať heslo

  Radi Vám pomôžeme

   Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov