Hľadáte niečo konkrétne?

Skúste zadať kľúčové slovo/-á.

  /     /  #avrisujeme   /  Prečo je dobré byť konzultantom?

Prečo je dobré byť konzultantom?

Každá strana má dve mince, každá práca má pozitíva a má aj negatíva. Ak zamestnanec nemá správnu motiváciu a vhodné pracovné prostredie, môže zostať frustrovaný. Ak však dostane naopak zdroje na to, aby vynaložil maximálny výkon, byť konzultantom môže byť dream job.

Prečo sa oplatí byť konzultantom? Tu je zopár dôvodov:

Práca konzultanta je dynamická.

Dopoludnia budete pripravovať podklady a analýzy pre klienta, popoludní sa stretnete na audite a o piatej už cestujete cez polovicu republiky k ďalšiemu klientovi. Ak toto zvládate, a ešte vás aj cestovanie baví, máte vyhraté.

Spoznávate pracovnú kultúru z rôznych oblastí.

Keďže služby, o ktoré sa staráte bude potrebovať rovnako právna firma ako špecialisti na IT, navštívite naozaj pestrú škálu spoločností a spoznáte rozdielne pracovné prostredie a mnoho zaujímavých ľudí.

Voľnosť a flexibilita.

Sami si určujete smerovanie: Ste tak trochu sami sebe pánom. Je na vás, čo sa naučíte a čo vedieť nechcete. Máte množstvo príležitostí vďaka dennej práci, ktorá sa neustále vyvíja. Hľadáte nové riešenia a pozeráte sa na problémy z rôznej perspektívy. Každý deň a projekt je novou výzvou, ktorú musíte zdolať. Každý deň rastiete.

Získate cenné kontakty.

Spoznáte sa s rôznymi zaujímavými ľuďmi, ktorí budú vašimi klientami. Získate tak hodnotné kontakty, ku ktorým by ste sa bežne nedostali. Okrem toho však získate aj nových priateľov v podobe kolegov konzultantov.

Work-life-balance.

Niekto by mohol oponovať a tvrdiť, že práca konzultanta je natoľko časovo náročná, že voľného času nazvyš nezostáva. Záleží však od konkrétnej spoločnosti. V tých firmách, kde je zamestnanec iba číslo do hospodárskeho výsledku, asi nebude veľmi šťastný. Je však fakt, že mnoho firiem si začína uvedomovať, že jeden spokojný zamestnanec spraví viac kvalitnej práce ako traja nespokojní.

Zameranie na prácu.

Konzultant musí byť zameraný na požiadavky klienta. To zahŕňa myslenie „out of box“, orientácia na cieľ, častá a otvorená komunikácia. Je však dôležité, že nemusí riešiť strategické plány firmy.

Uvidíte výsledky.

Práca konzultanta prináša sľúbené ovocie. Nie hneď, dokonca často nie za týždeň, či za mesiac. Ale nakoniec predsa. A to, že spravíte maximum pre to, aby ste prekonali prekážky, s ktorými si klient potrebuje poradiť, vám už nikto nikdy nezoberie.

Práca konzultanta nie je jednoduchá a vyžaduje si mnoho času, učenia a sebazaprenia. Na druhú stranu sa v nej dá nájsť mnoho výhod, ktoré v iných profesiách v takejto miere nenájdete.

Ak vás zaujíma práca v konzultačnej spoločnosti, určite navštívte na našom webe sekciu Kariéra.

PRIDAŤ KOMENTÁR

Prihláste sa k odberu nášho Newslettra.

  Registrácia

  Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov

  Odoslaním údajov súhlasím s ich spracúvaním na účely registrácie. Súhlas je dobrovoľný a môžem ho kedykoľvek odvolať.

  Resetovať heslo

  Radi Vám pomôžeme

   Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov