Hľadáte niečo konkrétne?

Skúste zadať kľúčové slovo/-á.

Blog Avris

  /     /  #avrisujeme   /  Spustili sme prihlasovanie na bezplatnú roadshow „Ako sa chrániť pred korupciou?“

Spustili sme prihlasovanie na bezplatnú roadshow „Ako sa chrániť pred korupciou?“

Protikorupčná problematika je teraz v spoločnosti veľmi rezonovanou témou. Okrem rôznych prípadov korupcie a nového zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, bola dňa 12. decembra 2018 uznesením vlády SR schválená Protikorupčná politika Slovenskej republiky na roky 2019 – 2023, ktorej hlavným adresátom je verejná správa vrátane orgánov samosprávy, čo prispelo k záujmu spoločnosti o túto tému.

Podujatie pozostáva z troch odborno-informačných prednášok, ktoré povedú lektori so skúsenosťami so zavádzaním protikorupčných opatrení vo verejnom sektore.

Na elimináciu korupčných rizík však existujú riešenia. Asi najkomplexnejším riešením je zavedenie požiadaviek protikorupčného riadenia podľa medzinárodnej protikorupčnej normy ISO 37001, ktorá umožňuje preniesť odporúčania schválenej protikorupčnej politiky SR do praxe verejného sektora a miestnej samosprávy, a to bez zbytočnej administratívnej záťaže.

Evidujeme záujem mnohých miest a obcí o túto problematiku a keďže dostupných informačných zdrojov je skutočne málo, v Avrise sme sa rozhodli s podporou partnerov zorganizovať pre najvyšších predstaviteľov miest a obcí bezplatné podujatia s názvom „Ako sa chrániť pred korupciou?“.

Ako sa chrániť pred korupciou? Bezplatná roadshow Avris

Ako sa chrániť pred korupciou?

Bezplatné podujatie má za cieľ informovať predstaviteľov miest a obcí o aktuálnej protikorupčnej politike Slovenskej republiky, protikorupčnej norme a možnostiach eliminácie korupčných rizík pomocou protikorupčných opatrení. Podujatie sa uskutoční formou roadshow v piatich mestách Slovenska:

 • Bratislava – 7. mája 2019
 • Banská Bystrica – 14. mája 2019
 • Košice – 15. mája 2019
 • Poprad – 16. mája 2019
 • Žilina – 17. mája 2019

Roadshow je určená pre primátorky a primátorov, starostky a starostov, ich zástupkyne a zástupcov, námestníčky a námestníkov,  prednostky a prednostov úradov, príp. kontrolórky a kontrolórov miest a obcí.

Účastníkov čakajú praktické informácie od skúsených odborníkov

Na podujatí sa účastníci dozvedia praktické informácie o tom, ako sa chrániť pred korupciou a ako nastaviť protikorupčnú kultúru na úradoch. Prezentované budú možnosti protikorupčných opatrení, informácie o protikorupčnej norme ISO 37001 a i.

Podujatie pozostáva z troch odborno-informačných prednášok, ktoré povedú lektori so skúsenosťami so zavádzaním protikorupčných opatrení vo verejnom sektore:

 • Aktuálna protikorupčná politika Slovenskej republiky a prax – prednášajúci: odborník na danú problematiku (účasť podľa mesta konania podujatia):
  • plk. JUDr. Ing. Peter Kovařík – generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu na Úrade vlády SR, riaditeľ kancelárie bezpečnostnej rady SR;
  • prof. Ing. Ján Závadský, PhD. – vedúci Inštitútu manažérskych systémov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici;
  • Ing. Lenka Veselovská, PhD. – odborná asistentka na Inštitúte manažérskych systémov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
 • Protikorupčná norma v praxi miest a obcí – prednášajúci: interný audítor spoločnosti Avris Consulting, s. r. o.
 • Prínos kontroly a certifikácie protikorupčného systému – prednášajúci: audítor spoločnosti TÜV SÜD Slovakia s. r. o.

Na záver podujatia je pripravený priestor na diskusiu a otázky účastníkov.

Účasť je bezplatná, stačí sa prihlásiť

Na potvrdenie účasti je potrebné vyplniť prihlasovací formulár, ktorý je dostupný na webovej stránke www.avris.sk/protikorupcna-roadshow v podobe:

 • dokumentu na stiahnutie – prihlášku je potrebné vypísať a poslať na e-mailovú adresu marketing@avris.sk;
 • on-line formuláru, ktorý je potrebné vypísať podľa uvedených inštrukcií.

Na webovej stránke o bezplatnej roadshow nájdete aj presné miesta konania podujatí v jednotlivých mestách a mnoho ďalších informácií.

V prípade otázok sme Vám plne k dispozícii na e-mailovej adrese marketing@avris.sk.

Partneri roadshow

Hlavný partner: TÜV SÜD Slovakia s. r. o.

TÜV SÜD je vedúcim medzinárodným koncernom, ktorý poskytuje svoje služby (testovanie, inšpekcia, certifikácia a vzdelávanie) pre strategické oblasti priemyslu. S viac ako 24 000 odborníkmi prináša služby na 1000 zastúpeniach po celom svete. Na Slovensku má svoje pôsobenie v strategických mestách v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a v Košiciach, kde poskytuje služby s medzinárodnými skúsenosťami v oblasti certifikácie, inšpekcie a vzdelávania.

Partneri: Mestský úrad Banská Bystrica, Miestny úrad Bratislava – Rača

 

Autor: Ing. Róbert Chudý, marketing manager

Protikorupčná roadshow
PRIDAŤ KOMENTÁR

Prihláste sa k odberu nášho Newslettra.

  Registrácia

  Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov

  Odoslaním údajov súhlasím s ich spracúvaním na účely registrácie. Súhlas je dobrovoľný a môžem ho kedykoľvek odvolať.

  Resetovať heslo

  Radi Vám pomôžeme

   Zásady spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom Avris Consulting, s.r.o. nájdete v Ochrane osobných údajov